X
تبلیغات
زولا

گزینه های مهاجرت به کانادا برای پزشکان و پرستاران

شنبه 1 اسفند 1394 ساعت 08:38

مهاجرت به کانادا  برای متخصصان رشته های پزشکی

کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته آمادگی جذب مهاجردر رشته های حرفه ای مانند مهاجرت پرستاران به  این کشور را پشتیبانی  میکند


کانادا (به انگلیسی: Canada) کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان (فدرال) و یازده مرکز اداری و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. در زبان فارسی، نام کانادا بر اساس تلفظ فرانسوی آن رواج یافته‌است. تلفظ نام این کشور در زبان انگلیسی، کَنِدا است.

حکومت کانادا، یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس - کشور - آن است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکهٔ بریتانیای کبیر، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعدهٔ این هرم قرار می‌گیرند. این کشور توسط دولت‌های مستقل از هم اداره می‌شود، که در مجموع زیر پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند.

کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد.

این کشور تا سال ۱۷۱۳ مستعمره فرانسه بود. در این سال انگلیس کنترل آن را در دست گرفت. در قرن نوزدهم کانادا استقلال یافت. این کشور عضو کشورهای همسود (مشترک‌المنافع) است. کنفدراسیون کانادا، زیر تشریفات سلطنت مشروطه مرتبط با پادشاهی متحده اداره می‌شود.

پایتخت سیاسی کانادا شهر اتاوا است، محلی که در آن مجلس فدرال کشور و خانهٔ فرماندار کل قرار دارد. او یک کانادایی است که به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و به عنوان نمایندهٔ ملکه الیزابت دوم در کانادا، مستعمرهٔ سابق بریتانیای کبیر، زندگی می‌کند. فرماندار کل، توسط پادشاه و به توصیهٔ نخست وزیر منصوب می‌شود.

بر پایه آمار ۲۰۰۶ (میلادی)، ۱۳۸٬۰۷۵ فارسی‌زبان در کانادا زندگی می‌کنند.

 مهاجرت به کانادا و لیست مشاغل

متقاضی خوداشتغالی ، به منظور مهاجرت به کانادا باید قصد و توانایی ایجاد یک کار برای خویش در کانادا را داشته باشد. مهاجر باید نشان دهد که شغل پیشنهادی تولید درآمد کافی جهت تأمین زندگی خود و وابستگانش را می‌کند. کشاورزان، ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان، مترجمان و … نمونه‌هایی از این گونه متقاضیان می‌باشند. لیست مشاغلی که از طریق این روش می‌توانند جهت مهاجرت به کانادا اقدام کنند در زیر آمده است. توجه داشته باشید که هر کدام از عنوان‌های شغلی زیر در بر گیرنده بسیاری از مشاغل بوده.

مشاغل حرفه ای    کد NOC

کتابدار    ۵۱۱۱

سرپرست نمایشگاه های هنری، کتابخانه ها و موزه ها       ۵۱۱۲

سرپرست بخش بایگانی        ۵۱۱۳

مولف و نویسنده    ۵۱۲۱

ویرایشگر یا ادیتور ۵۱۲۲

روزنامه نگار یا ژورنالیست  ۵۱۲۳

کارشناس بخش روابط عمومی            ۵۱۲۴

مترجم     ۵۱۲۵

تهیه کننده و کارگردان         ۵۱۳۱

آهنگ ساز و تنظیم کننده       ۵۱۳۲

نوازنده و خواننده   ۵۱۳۳

هنرپیشه و بازیگر  ۵۱۳۵

نقاش و مجسمه ساز ۵۱۳۶

مشاغل نیمه حرفه ای          کد NOC

کارشناس کتابداری  ۵۲۱۱

کارشناس موزه، کتابخانه و نمایشگاه های هنری   ۵۲۱۲

عکاس    ۵۲۲۱

فیلم بردار ۵۲۲۲

کارشناس طراحی گرافیکی کامپیوتری  ۵۲۲۳

کارشناس پخش رادیویی و تلویزیونی    ۵۲۲۴

کارشناس بخش ضبط صدا وتصویر     ۵۲۲۵

شغل های مرتبط با انیمیشن   ۵۲۲۶

طراح صحنه، لباس، نور و …           ۵۲۲۷

خبرنگار  ۵۲۳۱

سایر مشاغل هنری ۵۲۳۲

متخصصان طراحی گرافیکی ۵۲۴۱

طراحی داخلی منازل و دفاتر کار(دکوراتور)       ۵۲۴۲

طراح نمایشگاه      ۵۲۴۳

سازنده صنایع دستی و هنری ۵۲۴۴

سازنده الگوهای پارچه و چرم            ۵۲۴۵

ورزشکاران          ۵۲۵۱

مربیان    ۵۲۵۲

داوران ورزشی     ۵۲۵۳

مربیان باشگاه های تناسب اندام           ۵۲۵۴

متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغالی، همچنین می‌توانند از روش مهاجرتی خود اشتغالی استان کبک اقدام نمایند. متقاضیان مهاجرت از طریق خود اشتغالی فدرال مجبور به داشتن دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه نمی‌باشند.

کشورسوئیس موقعیت خوبی برای پیداکردن شغل برا ی افرادی که به این کشورمهاجرت میکنند و فرصت مناسبی برای کار در سوئیس می باشد.

 استرالیا - گرفتن اقامت استرالیا - مهاجرت 

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.